Wolsztyn - TIR-em zablokował Rynek - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - TIR-em zablokował Rynek

Data publikacji 06.02.2018

Zbytnie zaufanie nawigacji, przy jednoczesnym nierespektowaniu znaków drogowych doprowadziły wczoraj do zablokowania wolsztyńskiego Rynku przez kierującego ciężarowym DAF-em. Mężczyzna ze względu na gabaryty auta nie mógł wyjechać z centrum miasta. Konieczna okazała się interwencja policji i straży miejskiej, której finałem był między innymi 500-złotowy mandat dla kierowcy.

05.02.2018r. ok.godz. 12:00 wolsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o zablokowaniu centrum miasta przez kierującego ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą.

Policjanci WRD, których skierowano na wolsztyński Rynek ustalili, że kierujący pojazdem 24-letni mieszkaniec województwa łódzkiego polegając na wskazaniach nawigacji wjechał do Wolsztyna od strony ulicy Poniatowskiego. Następnie pomimo znaku zakazu wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t kontynuował jazdę w kierunku centrum miasta.

Na Rynku okazało się, że dalsza jazda jest niemożliwa. Kierowca uszkodził stojak rowerowy, lusterko jednego z zaparkowanych samochodów i obrzeże zlokalizowane w narożniku płyty głównej Rynku.

Aby umożliwić wyjazd konieczne okazało się przeparkowanie kilku pojazdów i pilotaż wykonany przez policjantów i strażników miejskich.

Ufność we wskazania nawigacji oraz niestosowanie się do znaków i przepisów ruchu drogowego spowodowały, że kierowca został ukarany 500-złotowym mandatem