Wolsztyn - Odprawa roczna - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Odprawa roczna

Data publikacji 02.02.2018

Dziś w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie kierownictwo wolsztyńskiej jednostki podsumowało wyniki zeszłorocznej pracy. W odprawie uczestniczył między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, oraz przedstawiciele samorządów lokalnych i instytucji na co dzień współpracujących z Policją. Spotkanie było też okazją to określenia planów na bieżący rok.

Dziś - 2 lutego - Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie odwiedził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster. Pretekstem do  wizyty była odprawa służbowa, w trakcie której podsumowano efekty pracy wolsztyńskich policjantów w minionym roku. Z zaproszenia do udziału w tegorocznym podsumowaniu skorzystali reprezentująca Starostę Wolsztyńskiego Pani Joanna Stachowska, Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis i Zastępca Wójta Gminy Przemęt Pan Mariusz Silski. Swą obecnością spotkanie uświetniła także Prokurator Rejonowy w Wolsztynie Pani Urszula Świąder.

W trakcie odprawy przedstawiono informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu wolsztyńskiego w  2017 roku. Informację o działaniach służby prewencyjnej i kryminalnej oraz służby  ruchu drogowego przedstawił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkom. Krzysztof Krawczyk. Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie mł. insp. Robert Bekier, omówił kwestie dotyczące funkckjonowania jednostki, a także planów i zamierzeń na bieżący rok. Podziękował też policjantom i pracownikom cywilnym za dobrą pracę, a przedstawicielom samorządów powiatowych za pomoc bez której służba mundurowych byłaby o wiele trudniejsza.

Podczas odprawy głos zabrał także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster., który podobnie jak szef wolsztyńskich stróżów prawa podziękował wszystkim za duże zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wolsztyńskiego. Życząc utrzymania wysokiego poziomu pracy, wskazał jednocześnie  obszary, w których konieczne jest zwiększenie skuteczności podejmowanych działań.

Głos zabrali również zaproszeni goście przyłączając się do podziękowań dla stróżów prawa i pracowników cywilnych za codzienny trud wkładany w każdą służbę, Przedstawiciele samorządów wskazali również na obszary, w których działania Policji mają szczególne znaczenie w zakresie odczuwalnego przez mieszkańców powiatu poziomu bezpieczeństwa. Zadeklarowali również kontynuowanie wysoko ocenianej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wolsztyńskiego.