Wielka Wieś - Nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wielka Wieś - Nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu

Data publikacji 30.01.2018

Dziś - 30 stycznia - w Wielkiej Wsi doszło do zdarzenia drogowego, które dla kierowcy Skody i jego pasażerów zakończyło się dachowaniem. Pasażerom, kobiecie i dwojgu dzieciom udzielono pomocy medycznej w wolsztyńskim szpitalu. Kierowca był trzeźwy, stracił prawo jazdy.

30.01.2018 r. ok.godz. 15:30 w Wielkiej Wsi kierujący Skodą Octavią 41-letni wolsztynianin stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zakończył swą jazdę dachowaniem. W aucie poza kierowcą znajdowało się troje pasażerów, w tym dwoje dzieci. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzili swe działania równolegle ze strażakami i ratownikami medycznymi. 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili  jego oględziny, a także sporządzili szkic i dokumentację fotograficzną. Zbadali także stan trzeźwości kierującego, dzięki czemu ustalili, że mężczyzna był trzeźwy.

Pasażerów samochodu przewieziono do wolsztyńskiego szpitala, skąd po przeprowadzonych badaniach zostali zwolnieni do domu. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Materiały sprawy z wnioskiem o ukaranie niebawiem trafią do sądu. Tam zapadnie decyzja o ewentualnej karze, jaką może ponieść mężczyzna.

To kolejne w ostatnich dniach zdarzenie, któego efektrm jest dachowanie pojazdu. Policjanci apeluą do wszystkich kierowców o rozważną i dostosowaną do okolicznosci drogowych jazdę.