Aktualności

Wolsztyn/Berzyna - Policjanci zlikwidowali niewielką plantację konopi indyjskich

Data publikacji 22.01.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zlikwidowali niewielką plantację konopi indyjskich. W zlokalizowanych na terenie podwolsztyńskiej Berzyny zabudowaniach gospodarczych zabezpieczyli kilka roślin w końcowej fazie wegetacji oraz sprzęt do uprawy tych roślin, a także amfetaminę i MDMA. Zatrzymali także dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o udział w procederze, którym grozi do 3 lat więzienia ...

Wolsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali gromadzone od pewnego czasu informacje dotyczące osób mogących dopuszczać się tego typu przestępstw. Początkowo zakres posiadanej wiedzy był niekompletny, jednak wraz z upływem czasu policjanci wytypowali jedno z mieszkań na terenie Wolsztyna. W lokalu zajmowanym przez 37-letnią kobietę i jej 31-letniego partnera, podczas przeszukania znaleźli marihuanę. Dało to pretekst do dalszych poszukiwań, w tym również prowadzonych na terenie zabudowań gospodarczych w podwolsztyńskiej Berzynie, które para wynajmowała.  

18 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Wolsztyna wkroczyli na teren wytypowanej posesji. Już pierwsze czynności utwierdziły policjantów w przekonaniu, że się nie mylą. Potwierdził to policyjny pies, który błyskawicznie wskazał miejsce prowadzenia nielegalnego procederu. W związku z odkryciem zatrzymano kobietę i mężczyznę oraz ich znajomego - dziewiętnastolatka z Wolsztyna.

Podczas przeszukania, w jednym z budynków policjanci znaleźli ukryte za drewnianymi regałami pomieszczenie. W nim znajdował się specjalny namiot zapewniający optymalne warunki w zakresie temperatury, światła i wilgotności oraz 7 doniczek z roślinami konopi indyjskich w końcowej fazie wzrostu Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny oraz umożliwiające ich wegetację urządzenia.

Przeszukania przeprowadzone na terenie posesji oraz w budynkach, gdzie odkryto plantację, a także w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób zaowocowały ujawnieniem i zabezpieczeniem gotowej do użycia marihuany, płynnej i sproszkowanej amfetaminy i MDMA, z których możliwe było przygotowanie około 2.500 porcji narkotyków.

Zabezpieczone narkotyki z pewnością nie trafią na rynek. Wobec trójki zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.