Wolsztyn - Tymczasowy areszt za grożby - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Tymczasowy areszt za grożby

Data publikacji 15.01.2018

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 31-letniego mieszkańca Wolsztyna, który groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia. Kobieta powiadomiła o zajściu wolsztyńskich policjantów, którzy natychmiast podjęli interwencje na miejscu zdarzenia. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

12.01.2018 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 31-letniego mieszkańca Wolsztyna zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Działanie sądu było konsekwencją interwencji podjętej w miniony piątek przez policjantów Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie, do których z prośbą o ratunek zgłosiła się wolsztynianka.

Jak wynikało ze zgłoszenia, jej były partner wszczął awanturę, w miejscu jej pracy, w trakcie której groził pozbawieniem życia. Kobieta zawiadomiła o zdarzeniu Policję. Mundurowi udali się pod wskazany adres, jednak agresor zdążył oddalić się w nieznanym kierunku. Policjanci po ustaleniu szczegółów zajścia ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Te, jeszcze tego samego dnia  zakończyły się jego zatrzymaniem i doprowadzeniem do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że do awantur pomiędzy byłymi partnerami dochodziło już wcześniej. Mężczyzna w podobny sposób zachowywał się również wobec swoich rodziców, czego efektem był między innymi sądowy zakaz zbliżania się do nich. Awantury podczas których dochodziło do wypowiadania gróźb karalnych, niszczenia mienia, uporczywego nękania oraz naruszenia miru domowego kończyły się interwencjami policji

W sobotę – 13 stycznia – mężczyzna usłyszał zarzuty, których konsekwencją może być pozbawienie wolności do 3 lat.