Siekowo - Pijany jechał odebrać dzieci ze szkoły - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Siekowo - Pijany jechał odebrać dzieci ze szkoły

Data publikacji 05.10.2017

Policjanci z Przemętu zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę Fiata Punto. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że mężczyzna, w organizmie którego znajdowało się niemal 3 promile alkoholu jechał po dwójkę swoich dzieci. O karze dla nieodpowiedzialnego kierowcy niebawem zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

04.10.2017r. ok.godz. 11:30 w Siekowie dzielnicowy Posterunku Policji w Przemęcie zwrócił uwagę na kierującego Fiatem Punto mężczyznę, który zjechał z drogi i zatrzymał się na parkingu przed miejscowym sklepem. Oku policjanta nie umknęło, że zachowanie kierowcy wskazuje na to, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został wylegitymowany, dzięki czemu ustalono, że to 42-letni mieszkaniec Siekowa.

Podczas kontroli jego zachowanie oraz wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu potwierdzały podejrzenia policjanta. Mężczyzna zapytany, czy spożywał alkohol tłumaczył, że pił ale dzień wcześniej. Ponadto - jak stwierdził - nie ma czasu na rozmowę, ponieważ … spieszy się do szkoły, aby odebrać z niej swoje dzieci.

Dzielnicowy doprowadził mężczyznę do Posterunku Policji w Przemęcie, gdzie poddał go badaniu alkotestem. Urządzenie wskazało wynik 1,33 mg/l  (2,79 promila!). W tej sytuacji o dalszej jeździe nie mogło być mowy. Mężczyźnie na miejscu zatrzymano też prawo jazdy.

Dzięki interwencji podjętej przez dzielnicowego nie doszło do sytuacji, w której  pijany kierowca ruszyłby w dalszą drogę, a następnie przewoził dzieci.

Materiały sprawy niebawem trafią do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą nawet 2 lata więzienia.