Wolsztyn - Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Data publikacji 03.10.2017

Wczoraj w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka w Wolsztynie odbyło się seminarium „Bezpiecznie - chce się żyć”. Podczas spotkania omówiono zagrożenia, do jakich każdego dnia dochodzi na polskich drogach, a prowadzący je funkcjonariusze KWP w Poznaniu i KPP w Wolsztynie zwrócili uwagę na skalę zagrożenia na terenie Wielkopolski i powiatu wolsztyńskiego. Celem seminarium było zwrócenie uwagi na wzrost liczby zdarzeń drogowych i podniesienie świadomości w tym zakresie jak największej liczby uczestników ruchu drogowego.

02.10.2017r. w MSS Świtezianka w Wolsztynie odbyło się seminarium „Bezpiecznie - chce się żyć”. Inicjatywa realizowana od lat przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Policją  skupia się na działaniach edukacyjno-zapobiegawczych w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Celem działań jest realne podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – Chce się żyć!”, ale również „Moda na odblaski”, czy „Mistrzowie w pasach” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą kilkadziesiąt tysięcy osób w wielu miastach Polski.

W poniedziałkowy wieczór w seminarium z udziałem mieszkańców powiatu wolsztyńskiego wziął udział Naczelnik WRD KPP w Wolsztynie asp.sztab.  Piotr Horowski. W swoim wystąpieniu omówił zachowanie na drogach  kierujących samochodami i pieszych. Przedstawił również szczegółową statystykę zdarzeń drogowych, do których doszło w bieżącym roku, porównując dane z tymi z lat poprzednich.

Przedstawiona analiza wyraźnie wskazywała na istotny udział w ogólnej liczbie zdarzeń kierujących ze stażem do 2 lat. Naczelnik Horowski omówił również działania profilaktyczne, jakie policjanci WRD realizują w celu minimalizacji skali zagrożeń wypadkami i kolizjami drogowymi. Odnosząc się do bezpieczeństwa pieszych, przypomniał też o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych nie tylko obowiązkowo po zmroku, ale zawsze gdy czujemy, że mogą one uchronić nas przed wypadkiem.

Na zakończenie wydarzenia miłym akcentem był występ znanego i cenionego krakowskiego kabaretu „Pod Wyrwigroszem”.