Aktualności

EDWARD 2017 - Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu wolsztyńskiego

Data publikacji 22.09.2017

Wczoraj – w czwartek 21 września - funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki przeprowadzili działania pod kryptonimem ,,EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Akcja powstała z inicjatywy Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, do której należy polska policja i promuję ,,wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych osób wypadków drogowych w tym konkretnym dniu.

Główną przyczyną powstawania zdarzeń drogowych, w tym tragicznych w skutkach wypadków śmiertelnych, jest nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących pojazdami jak i pieszych uczestników ruchu.

W szczególności jest to: przekraczanie dopuszczalnej prędkości zwłaszcza na prostym odcinku drogi na obszarze zabudowanym, jak i poza nim, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie, kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, niestosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, jazda rowerem wzdłuż po chodniku lub po przejściu dla pieszych oraz nieużywanie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Przeprowadzone tego dnia kontrole niestety potwierdziły dane wynikające z analiz poziomu bezpieczeństwa. Najczęściej ujawnianym przez policjantów wykroczeniem była jazda z nadmierna prędkością.

 

KPP w Wolsztynie. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych – 21 września 2017 roku

Liczba skontrolowanych pojazdów ogółem, w tym:

33

  1. Autokarów

-

  1. Busów

6

  1. Samochodów osobowych

27

  1. Motocykli

-

  1. Innych pojazdów

-

Liczba nałożonych mandatów karnych ogółem, w tym:

20

  1. Za przekroczenie prędkości

16

  1. Za inne wykroczenia

4

Liczba zatrzymanych dokumentów ogółem, w tym:

2

  1. Prawo jazdy

-

  1. Dowód rejestracyjny

2

Liczba wypadków drogowych

-

Liczba zabitych

-

Liczba rannych

-

Liczba kolizji

1