Kębłowo - Zarzuty za nielegalny tytoń - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kębłowo - Zarzuty za nielegalny tytoń

Data publikacji 18.09.2017

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie podczas realizowanych w Kębłowie czynności służbowych zabezpieczyli ponad 30 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych grozi kara grzywny, a nawet pozbawienie wolności do lat 3.

15.09.2017 r. funkcjonariusze Wydziału Prewencji wolsztyńskiej jednostki na terenie posesji należącej do jednej z mieszkanek Kębłowa zabezpieczyli 33,5 kg krojonego tytoniu nieoznaczonego znakami akcyzy.

Susz leżący luzem i w kilkudziesięciu opakowaniach składowany był w dwóch budynkach mieszkalnych. Właścicielka posesji została wezwana do KPP w Wolsztynie i przesłuchana. Podczas przesłuchania przedstawiono jej zarzut określony w art. 65§1 kodeksu karnego skarbowego.

W przypadku wprowadzenia tytoniu do obrotu straty jakie poniósłby skarb państwa określono na poziomie ponad 26 tysięcy złotych.

Niebawem sprawa trafi do sądu. Sankcja określona za tego typu przestępstwo to grzywna lub pozbawienie wolności do lat 3, a nawet obie te kary łącznie.