Siekowo - Tragiczny finał poszukiwań - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Siekowo - Tragiczny finał poszukiwań

Data publikacji 11.09.2017

W minioną sobotę wolsztyńscy policjanci powiadomieni zostali o zaginięciu 31-letniego mężczyzny, który opuścił teren placówki leczniczej w Siekowie i oddalił się w nieznanym kierunku. W prowadzonych poszukiwaniach brali udział policjanci, strażacy oraz grupa płetwonurków. Niestety kontynuowane następnego dnia poszukiwania zakończyły się odnalezieniem ciała mężczyzny w miejscowy stawie.

09.09.2017r. ok.godz. 18:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał informację o zaginięciu jednego z pacjentów placówki leczniczej w Siekowie. Jak ustalono 31-letni mężczyzna w dniu zgłoszenia opuścił placówkę, oddalając się w nieznanym kierunku.

Policjanci wspierani m.in. przez strażaków rozpoczęli akcję poszukiwawczą, którą prowadzili do godzin wieczornych. Poszukiwania kontynuowane następnego dnia od godzin porannych prowadzone były z wykorzystaniem przewodnika psa tropiącego z KMP w Lesznie oraz grupy płetwonurków z Kościana.

Finał poszukiwań okazał się być tragiczny. Około godziny 14:00 płetwonurkowie wyłowili z miejscowego stawu ciało mężczyzny. Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Wolsztynie.

fot. www.wolsztyn112.pl