Powiat - Trwają działania "Bezpieczne rozpoczecie roku szkolnego" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Trwają działania "Bezpieczne rozpoczecie roku szkolnego"

Data publikacji 05.09.2017

Wrzesień, to jak co roku czas szczególnej uwagi ze strony Policji skierowanej na dzieci oraz młodzież powracającą po dwóch miesiącach odpoczynku w szkolne mury. Dlatego właśnie w rejonach placówek oświatowych widoczni są funkcjonariusze kontrolujący ruch drogowy. Policjanci spotykają się także z młodymi ludźmi podczas pogadanek na temat bezpieczeństwa w klasach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich, a także dzielnicowi jak co roku w ramach akcji „Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego” prowadzą szereg działań prewencyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. Zakres tych działań jest szeroki i obejmuje między innymi kontrole ruchu drogowego w okolicach placówek szkolnych, kontrole autobusów dowożących dzieci ale również bezpośrednie spotkania w szkołach.

Zaplanowane akcje realizowane będą do 8 września. Po tym terminie mundurowi nie zaprzestaną jednak działań prewencyjnych. Przez cały wrzesień odwiedzać bedą uczniów i przypominać im o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły.