Boruja – uczciwy znalazca - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Boruja – uczciwy znalazca

Data publikacji 04.08.2017

W poniedziałkowe popołudnie do dyżurnego wolsztyńskiej jednostki zadzwonił mężczyzna i poinformował o znalezieniu portfela ze sporą ilością gotówki. Portfel znajdował się na drodze asfaltowej między Tuchorzą a Borują.

W dniu 31.07.2017 roku, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, zadzwonił mężczyzna i poinformował, że na drodze asfaltowej między Tuchorzą a Borują znalazł portfel, w którym znajduje się spora ilość gotówki. Dodał, że jadąc ciągnikiem rolniczym zauważył leżący na drodze portfel więc postanowił zatrzymać pojazd i to sprawdzić. Okazało się, że w portfelu znajdowała się spora ilość gotówki zarówno w walucie Euro jak i w złotówkach, oraz dokumenty w postaci dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego od pojazdu, prawo jazdy, karty płatnicze oraz bankomatowe. Ponadto nieopodal portfela leżał czarny zegarek męski.

Przybyli na miejsce policjanci, wspólnie ze znalazcą sprawdzili dokładnie wnętrze portfela. Okazało się, że w portfelu znajdują się dokumenty mieszkańca powiatu nowotomyskiego oraz pieniądze w kwocie 984 Euro oraz 145 złotych.

Mundurowi skontaktowali się z właścicielem zguby, który był zupełnie zaskoczony. Nie był świadomy, że utracił swój portfel. Właściciel portfela po przybyciu do miejsca zamieszkania znalazcy nie krył radości z odnalezienia jego zguby. Podziękował za znalezienie i oddanie jego portfela, w którym były pieniądze oraz dokumenty. W ramach rekompensaty przekazał znalazcy tzw. "znaleźne", nagradzając tym jego postawę.