Powiat - Podsumowanie 3-dniowej akcji PRĘDKOŚĆ - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Podsumowanie 3-dniowej akcji PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 18.07.2017

Przez 3 dni na drogach powiatu wolsztyńskiego trwała akcja PRĘDKOŚĆ. W jej trakcie policjanci prowadzili działania mające na celu egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.

14 lipca br. ruszyła 3-dniowa akcja "PRĘDKOŚĆ", w której 1354 policjantów z całej Wielkopolski prowadziło wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Akcja miała na celu przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na liczbę wypadków i kolizji.

Niestety pomimo wielokrotnych apeli Policji o rozwagę kierowców wciąż obserwujemy, jak na naszych drogach dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych, w  których ludzie tracą zdrowie, a nawet życie.

Policjanci w trakcie wzmożonych kontroli skrupulatnie egzekwowali przestrzeganie obowiązujących przepisów. Podczas akcji na drogach powiatu wolsztyńskiego, skontrolowano ponad 140 kierujących różnego rodzaju pojazdami. Z tej liczby 104 przekroczyło dozwoloną prędkość, czego konsekwencją były nałożone mandaty karne.

W trakcie działań PRĘDKOŚĆ nie odnotowano zdarzeń drogowych.