Nieborza - Nastoletnia agresja zakończona pobytem w policyjnym areszcie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Nieborza - Nastoletnia agresja zakończona pobytem w policyjnym areszcie

Data publikacji 14.07.2017

Zarzutem uszkodzenia ciała zakończył się dla mieszkańca Nieborzy udział w festynie zorganizowanym w tej miejscowości w ubiegłą niedzielę. Interweniujący policjanci doprowadzili agresora do policyjnego aresztu, natomiast pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do wolsztyńskiego szpitala. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

11.07.2017 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie sąd zastosował wobec 17-letniego mieszkańca Nieborzy dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Zastosowanie środka zapobiegawczego było konsekwencją zdarzenia, do którego doszło dwa dni wcześniej – 9 lipca – na festynie w Nieborzy.

Jak ustalono, podczas imprezy doszło do scysji pomiędzy nastolatkiem, a 48-letnim mieszkańcem Siedlca. Powodem zajścia było zwrócenie uwagi nastolatkowi, by nie oblewał tańczących osób piwem. Na podstawie zeznań złożonych przez świadków zdarzenia ustalono, że młodszy z mężczyzn uderzył pięścią w twarz starszego, w wyniku czego ten upadł na podłoże z kostki brukowej doznając obrażeń głowy, w tym krwiaka śródmózgowia. .

Stan mężczyzny był na tyle poważny, że lekarze zadecydowali o umieszczeniu go na sali intensywnej terapii.  

Zatrzymany agresor złożył wyjaśnienia w których przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego tak postapił..

W ocenie Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie zachowanie mężczyzny wyczerpywało tzw. czyn o charakterze chuligańskim, czego konsekwencją jest podniesienie dolnej granicy kary pozbawienia wolności z 3 do 4,5 miesiąca.