Nowa Wieś - Mochy - Jeden sprawca, kilka zarzutów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Nowa Wieś - Mochy - Jeden sprawca, kilka zarzutów

Data publikacji 07.07.2017

Zakazem opuszczania kraju i policyjnym dozorem zakończyły się policyjne działania podjęte wobec mężczyzny podejrzewanego o kradzież dokumentów swojej znajomej. Podczas wszczętego postępowania policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował samochodem, który po kolizji, do której doszło 4 lipca niedaleko Moch porzucił i uciekł do lasu zabierając ze sobą … tablice rejestracyjne. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

06.07.2017r. Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec 36-letniego mężczyzny zakaz opuszczania kraju, dozór policji, oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, której ukradł dokumenty.

Sprawa miała swój początek kilka dni wcześniej, kiedy do KPP w Wolsztynie zgłosiła się mieszkająca na terenie powiatu wolsztyńskiego obywatelka Ukrainy. Kobieta poinformowała o popełnionej na jej szkodę kradzieży oraz wskazała potencjalnego sprawcę, którym miał być jej znajomy.

Policjanci bardzo szybko potwierdzili, że sprawcą kradzieży smartfona, paszportu, dowodu tożsamości oraz karty stałego pobytu jest znany kobiecie obywatel Ukrainy.

W trakcie wszczętego w sprawie postępowania policjanci powiązali również osobę sprawcy z innym zdarzeniem, do którego doszło dwa dni wcześniej na drodze pomiędzy Nowa Wsią, a Mochami. Jak ustalono, mężczyzna kierując osobowym Volvo stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi ostatecznie kończąc jazdę na poboczu. Próbując uniknąć odpowiedzialności uciekł z miejsca zdarzenia, zabierając ze sobą … tablice rejestracyjne auta.

Mężczyzna w wyniku podjętych przez policjantów działań został zatrzymany. Wiele wskazuje na to, że podczas jazdy mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. W celu weryfikacji tych podejrzeń pobrano od niego krew do badań.

Policjanci odzyskali skradzione kobiecie dokumenty, które sprawca ukrył w mieszkaniu swojego znajomego we Wrocławiu oraz telefon, pozostawiony w porzuconym Volvo.

Mężczyźnie za popełnioną kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowe sankcje zależeć będą od wyniku badań krwi na zawartość alkoholu w organizmie.

fot. Wolsztyn112