Mochy -Jechał 106 km/h, utracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Mochy -Jechał 106 km/h, utracił prawo jazdy

Data publikacji 26.06.2017

Od 2015 roku w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Wczoraj - w niedzielę - do takiej sytuacji doszło w Mochach. Jadący ponad 100 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące ...

25.06.2017r. ok.godz. 08:30 w Mochach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem Vectra 58-letniego mieszkańca gminy Przemęt. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości jazdy. Kierowca pędził 106 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wystawiając obowiązujące przez 24 godziny pokwitowanie, na podstawie którego mógł dojechać samochodem do domu.
 
Prawo jazdy przekazane zostało do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące.Dodatkowo kierujący ukarany została pięćsetzłotowym mandatem i 10 punktami karnymi.