Gniezno - Uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Obry laureatami XL Finał Wojewódzkiego Turnieju BRD.

Data publikacji 23.05.2017

Od wielu lat celem turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym są działania edukacyjno-oświatowe wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Konkursy popularyzują przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtują partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu oraz upowszechniają podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Obrze.

W miniony piątek, 19 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, odbyły się finały wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział 31 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i 31 drużyn reprezentujących gimnazja z Wielkopolski.

Po testach teoretycznych z przepisów ruchu drogowego uczniowie brali udział w sprawdzianie z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rywalizowali na terenie miasteczka ruchu drogowego, gdzie musieli wykazać się praktyczną znajomością przepisów i stosować się do ustawionych znaków oraz starali się bezbłędnie pokonać rowerowy tor przeszkód.

W turnieju w kategorii szkół podstawowych – o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Obrze w składzie: Jędrzej Wligórski, Kacper Zalisz, Sandra Ciesielska i Maria Przybyła. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych, trzecie – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupi.

W turnieju w kategorii gimnazjów – o puchar Wojewody Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca Gimnazjum w Obrze w składzie: Huber Horowski, Norbert Kata i Aleksandra Dreier. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum we Wronkach, trzecie – uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu.

Indywidualnie najlepszy ze Szkół Podstawowych okazał się Jędrzej Waligórski ze Szkoły Podstawowej w Obrze, a kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajął Jakub Patulski z Gimnazjum we Wronkach (powiat szamotulski).

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przy współpracy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile, Wielkopolskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, Automobilklubu Wielkopolski, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie.

W przeprowadzeniu turnieju pomagała młodzież z klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Zwycięskie drużyny będą reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym turnieju, który odbędzie się 14 czerwca 2017 r. w Nidzicy.

Źródło: KPP w Gnieźnie